My school year in the USA
Autor: Tomislav Ostojić, 3. 10. 2014.

01.10.2014.  Klara Kolar, učenica 4.a razrednog odjela je za učenike 4.a, 4.b i grupu učenika 3.b razrednog odjela, te Stručno vijeće nastavnika jezične grupe predmeta naše gimnazije održala vrlo interesantno predavanje na engleskome jeziku o svom iskustvu školovanja u Americi. Klara je kao dobitnica stipendije Foruma za slobodu odgoja provela jednu nastavnu godinu kao učenica  Albuquerque Academy i prepričala nam je svoje dojmove, te usporedila obrazovne sustave u Hrvatskoj i SAD-u. Učenici su imali prigodu vidjeti i prolistati školski godišnjak Klarine škole, te pogledati fotografije turističkih destinacija koje je Klara posjetila u Santa Feu, New Yorku i Bostonu.