Odabrana ekofotka godine!
Autor: Irena Tišljar, 13. 6. 2014.

U pet godina EkoFoto natječaja učenici i nastavnici napravili su 265 ekofotki koje su postavljene na vebnu stranicu škole u mapu EkoFoto. Za natječaj je poslano sveukupno oko 450 zanimljivih ekofotki. Postavljene su dvije školske izložbe ( u školskoj knjižnici i učionici 12. Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac). Naše ekofotke bile su inspiracija za straničnike u projektu „Zajedno protiv pušenja” i podloge za print ekoloških vrećica UZ „Zajik”. Prilikom proslave 50. godišnjice gimnazije napravljen je pingvin ili roll-up plakat kao dio male retrospektivne izložbe svih dosadašnjih ekofotki. EkoFoto natječaj postao je nezaobilazni dio Comenius projekta W.A.T.E.R. Prije mobilnosti u Francuskoj tema za mjesec listopad bila je VODA a pobjednička fotografija na zadanu temu predstavljena je kao uvodna fotografija brošure „Dan u životu kapljice”. Upravo spomenuta fotografija zanimljivog naziva "Vodeni planet" odabrana je kao EKOFOTOGRAFIJA GODINE. Autorica fotografije je nadarena učenica 1.a razreda Paula Šiptar.

Drugo mjesto prema mišljenju Prosudbene komisije dijele Nina Švaco iz 3.a s predivnom fotografijom đurđevačkog Starog grada imena "Starogradska idila" i Paula Šiptar pod nazivom "Sjećanja".

Treće mjesto dijele Ana Ščuka iz 2.a razreda koja je autorica zanimljive fotografije "Konačno na cilju" i Sara Zvonar iz 2.b razreda s fotografijom "Mir i spokoj".

Čestitamo autorima nagrađenih fotografija te svima želimo da i dalje vrijedno i uz puno entuzijazma promatraju svijet oko sebe i zabilježe toliko rijetke ali posebne trenutke prolaznosti koje u njihovim fotografijama traju zauvijek.

Velika zahvala Prosudbenoj komisiji te ravnateljici Nevenki Lončar, prof. na podršci!

U privitku se nalazi prezentacija svih ekofotografija mjeseca u jubilarnom 5. EkoFoto natječaju te najuspješnije ekofotografije godine.

Priloženi dokumenti:
EKOFOTOGRAFIJA_GODINE_2014..pdf (7.46 MB)