Dobra suradnja se nastavlja
Autor: Dušanka Vergić, 27. 3. 2014.

Dobra suradnja Gradske knjižnice Đurđevac i Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac se nastavlja. Na Danima frankofonije- zajednice govornika francuskog jezika sudjelovale su i naše učenice- članice kluba mladih Gradske knjižnice Đurđevac -KnjigoLjupke.

Knjigoljupke su osnovane na inicijativu ravnateljice  Gradske knjižnice Antonije Šikulec, a članice su učenice Strukovne škole Đurđevac i Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac pod mentorstvom svojih školskih knjižničarki Jasmine Rep i Dušanke Vergić. Sastaju se jednom mjesečno u prostoru Gradske knjižnice Đurđevac. Danom frankofonije prigodno su obilježile Mjesec frankofonije koji se organizira na inicijativu veleposlanstava zemalja članica Međunarodne organizacije Frankofonije prisutnih u Hrvatskoj i odale počast francuskom jeziku i kulturi. Govorile su o modi,knjigama, filmu i brojnim znamenitostima te su uživale u francuskoj glazbi i kušanju francuskih delicija.

Suradnji se ovaj mjesec pridružila i pedagoginja Jasna Horvat Vlahović koja je održala poučno i zanimljivo predavanje pod nazivom:“Strah od odvajanja“ za majke i djecu koje idu u Pričaonicu.