Rad "Računalna kemija" na Državnom natjecanju "Opisujemo sustave 2014."
Autor: Dušanka Vergić, 24. 3. 2014.

Učenica 3b razreda Ivana Kovačić je u pratnji razrednice Dušanke Vergić bila na Državnom natjecanju Opisujemo sustave 2014. u Opatiji.  Ivana je odličnim usmenim izlaganjem i prezentacijom znatno popravila svoj plasman koji je imala nakon pisanog rada „Računalna kemija“ s kojim se plasirala na državno natjecanje.

Bolje usmeno izlaganje imao je samo pobjednik natjecanja, a Ivana je na kraju zauzela 6. mjesto.  Ivana je vrijedna i svestrana učenica i već planira nove projekte- sudjelovanje na proljetnom seminaru za srednjoškolce u Istraživačkoj stanici Petnica u Republici Srbiji.

Istovremeno je  njezina mentorica profesorica Irena Tišljar, bila u Daruvaru na seminaru  „Odgoj za održivi razvoj“- Modul 5, gdje je predstavljala projekt „Zajedno protiv pušenja“ i provela radionicu suradničkog učenja pod nazivom „Druga strana cigarete“.

Spomenuti projekt i radionica su predloženi za sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji o održivom razvoju koja će se održati u listopadu u RH, a u organizaciji MZOŠ-a, AZOO-a i austrijskog Kulturkontakt-a.

Čestitamo Ivani i njezinoj mentorici!