Održana predbožićna ekoradionica
Autor: Irena Tišljar, 28. 12. 2013.

Tijekom posljednjeg tjedna nastave u prvom polugodištu u našoj školi vladalo je predbožićno raspoloženje. Vrijedni učenici potrudili su se oblikovati prelijepe ekološke ukrase za bor koji su rasporodani u rekordnom roku. Snježne artičoke ili ekoukrasi za bor od stiropora i bijelih papirnatih maramica uveli su nas u blagdansko raspoloženje radom, strpljivošću, pjesmom i druženjem. Učenici Učeničke zadruge "Zajik" izrađivali su snježne artičoke koje su svojom ljupkošću osvojile sva srca i poglede prisutnih. Voditeljica predbožićne ekoradionice Irena Tišljar, prof. pokazala je učenicima tehniku izrade snježnih artičoka.

Učenici su naučili da je za izradu snježnih artičoka potrebno dosta preciznosti i strpljivosti a najviše kreativnosti.  Papirnata maramica se reže i oblikuje u zastavice koje se peglaju glačalom. Svaka zastavica se pomoću pribadače pričvršćuje na kuglicu od stiropora i oblikuje snježnu laticu.

Snježne artičoke pogledajte na http://www.gimnazija-ikranjceva-djurdjevac.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=108