Ana Imbriovčan najbolja u Literarnom natječaju "Zajedno protiv pušenja"
Autor: Jasna Horvat Vlahović, Irena Tišljar, 28. 12. 2013.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti i Mjeseca Lige protiv raka u sklopu projekta "Zajedno protiv pušenja" organiziran je Literarni natječaj Lige protiv raka KKŽ za sve škole sudionice projekta. Zajednički trud školskih koordinatora koji u svojim školama provode projekt "Zajedno protiv pušenja", profesora hrvatskog jezika, učenika edukatora i svih zainteresiranih rezultirao je velikim brojem literarnih radova. Svaka škola odabrala je po tri najbolja rada. U ovogodišnjem Literarnom natječaju Lige protiv raka za najbolji literarni uradak natjecalo se 13 radova iz ukupno pet škola (Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica", Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Strukovna škola Đurđevac i Obrtnička škola Koprivnica). Prema mišljenju Prosudbene komisije najbolji rad napisala je učenica naše gimnazije, Ana Imbriovčan pod nazivom "Zdravlje mi je darovano-na meni je da ga sačuvam!".

Svečana podjela nagrada održana je u prostorijama Zavoda za Javno zdravstvo KKŽ 19. prosinca 2013. godine. Uvodnu riječ dobrodošlice i nekoliko činjenica o važnosti prevencije pušenja održala je doktorica Jasenka Vuljak-Vulić a zatim se svima obratila predsjednica Lige protiv raka KKŽ, dr. Marija Sačer.

Koordinatorica projekta "Zajedno protiv pušenja" Irena Tišljar, prof. pokazala je svim nazočnima kratku prezentaciju o ciljevima projekta i podijelila nagrade najboljim učenicima za njihove literarne radove.

Naša Ana nagrađena je tablet računalom.

Drugu nagradu-mobitel osvojio je učenik Gimnazije "Fran Galović" Koprivnica a treću nagradu-digitalni fotoaparat osvojila je učenica Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci. Posebne pohvale Prosudbene komisije  uz simpatične unikatne nagrade dobili su učenici Strukovne škole Đurđevac i Obrtničke škole Koprivnica.

Posebna zahvala profesorima hrvatskog jezika i književnosti Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac-Mireli Kožar, Tini Jakopčić i Zdravku Selešu na poticanju učenika da promišljaju o zdravlju i svoje kritičko mišljenje oblikuju kroz literarni izražaj.

Zahvaljujemo Adrijanu Bogojeviću, Lauri Lončar, Veroniki Zglavnik, Andreji Spitek, Gabrijeli Antoljak i Ani Lulić na poslanim radovima u sklopu Literarnog natječaja "Zajedno protiv pušenja".