Ekofotografija za mjesec studeni
Autor: Irena Tišljar, 13. 12. 2013.

Moto jubilarnog gimnazijskog natječaja za odabir najuspješnije ekofotografije godine, vezan je uz Comenius projekt W.A.T.E.R. (tema-VODA) i Učeničku zadrugu Zajik (tema-Pozdrav iz Đurđevca). Radovi učenika inspirirani prirodom i njenim, oku često skrivenim ljepotama, pokazali su koliko mladi ljudi poštuju prirodu i svoje nasljeđe. Osjećaj za trenutak prolaznosti i vrijednosti istog, rezultirao je zanimljivim fotografijama naših učenika. Najbolja ekofotografija za mjesec studeni je ekofotka učenice Paule Šiptar iz 1.a pod nazivom "Stari dugin dom".

Naši vrijedni gimnazijalci sudjelovali su u ekofoto radionici koju je organizirala Gradska knjižnica Đurđevac. Radionicu je vodio profesor Danijel Domišljanović iz Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac, višestruko nagrađivani član Foto kino kluba Drava. Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali na radionici, profesoru Domišljanoviću i Gradskoj knjižnici Đurđevac na entuzijazmu i trudu u promicanju važnosti ekofotografije.

Teme za mjesec prosinac su:

1. VODA
  2. POZDRAV IZ ĐURĐEVCA!

Vi vidite stvari i pitate „ZAŠTO?“ , a ja sanjam o

stvarima kojih nije bilo i pitam “ZAŠTO NE?“.

(George Bernard Shaw)

Priloženi dokumenti: