Počast Vukovaru
Autor: Dušanka Vergić, 21. 11. 2013.

Nekoliko učenika Gimnazije je zajedno sa  ravnateljicom, školskom  pedagoginjom i  školskom knjižničarkom  sudjelovalo u „Koloni sjećanja“, u ponedjeljak 18.11.2013.. Mimohodom od bolnice do Memorijalnog  groblja žrtava iz Domovinskog rata odali su počast žrtvi Vukovara. Odlazak u Vukovar organizirao je Grad .

Uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara,  u petak  15. 11. 2013., veliki broj učenika  je zajedno s učenicima Osnovne škole Grgura Karlovčana  Đurđevac i nastavnicima  također odao počast gradu heroju  povorkom i paljenjem lampaša na Tgru svetog Jurja.  U programu „I u mom gradu Vukovar svijetli“ sudjelovao je Djevojački zbor Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, učenice Katarina Sokač i Dora Trogrlić te Mislav Škurdija.