Mjesec borbe protiv bolesti ovisnosti
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 14. 11. 2013.

U nastavku slijede aktivnosti u našoj školi  s naglaskom na prevenciju bolesti ovisnosti povodom obilježavanja mjeseca borbe protiv ovisnosti 15.11.-15.12.

Preventivni programi su sastavni dio Godišnjeg plana i programa škole i provode se tijekom cijele školske godine. Oni trebaju povećati znanje  i socijalnu kompetenciju za usvajanje i razvijanje komunikacije, odnosa s vršnjacima, samoučinkovitosti , vještine za odupiranje konzumiranja sredstava ovisnosti  i vještine odupiranja negativnim utjecajima okoline.

U mjesecu borbe protiv ovisnosti u svim razrednim odjelima  provodit će se predavanja i radionice s ciljem jačanja samopoštovanja/ samopouzdanja učenika te slijedeće aktivnosti:

U sklopu programa „Zajedno protiv pušenja“ u školi će se provesti

Debate u 1., 2., i 3.razredima koje  vode učenici edukatori

Literarni natječaj

Dana, 20.11. (srijeda) od 12.20-13.55-  učenici 2.razreda imat će interaktivno predavanje  „ Kvaliteta života mladih-mišljenja, očekivanja, odgovornosti“ u organizaciji Obiteljskog centra Koprivničko-križevačke županije

Dana, 22.11. (petak ) predavanja u 3. i 4.razredima „ Sekunda koja život znači“ u organizaciji Policijske službe Đurđevac i Auto-kluba  Đurđevac  (raspored predavanja: 3b-8.00/8.45, 3a-8.50/9.35, 4a- 10.40/11.25 4b-11.30/12.20 )

Dana, 29.11.(petak) od 19.00-23.00- plesnjak u holu škole u organizaciji 3a razreda

Akcija „ Tajni prijatelj“ u svim razrednim odjelima  od 6.12-18.12.

Dana, 4. prosinca ( srijeda ) s početkom u 12.00sati, Edukativni seminar za razrednike 1.i 2.razrednika te voditelje ŠPP-a „ Zajedno protiv ovisnosti“  u organizaciji Centra za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Koprivnica.

Učenici vršnjačke podrške POINT provest će radionicu " Drugo lice cigarete" u Područnoj školi djece s teškoćama u razvoju Đurđevac

U nastavku slijede filmići koje vrijedi pogledati…