Pohvala učenicima 1A razreda
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 8. 7. 2013.

U  sklopu projekta samovrjednovanja škole u prošloj školskoj godini pokrenuli smo akciju o nagrađivanju razreda s najmanjem brojem izostanaka pod nazivom “MANJE IZOSTANAKA U DNEVNIKU, VIŠE PETICA U IMENIKU“.

Cilj Akcije  je poticanje učenika na smanjenje izostanaka te nagrada razreda i učenika s najmanjim brojem izostanaka. Na izostajanje učenika s nastave djeluju brojni međusobno povezani činitelji, a intenzitet njihova djelovanja vezan je uz ličnost učenika. U jedno smo sigurni neopravdano izostajanje s nastave  znatno se  odražava na uspjeh učenika.

Članovi Vijeća učenika naše škole su sastavili kriterije za odabir pobjednika akcije ( broj opravdanih i neopravdanih izostanaka, uspjeh razrednog odjela, broj učenika bez ijednog izostanka…). Najviši broj bodova je ostvario 1a razred i to 13 bodova. Na Vijeću učenika je dogovoreno da  se učenicima osigura izlet koji će biti realiziran početkom slijedeće školske godine.

Ovim putem pohvaljujemo učenike 1a razreda i razrednicu Ljiljanu Plazek Bogojević  kao razred s najmanjim brojem izostanaka te učenike koji prošle godine nisu imali ni jedan izostanak cijele godine ( Mateja Belec i Marko Vranić, 1a; Mario Kodba, 2a; Ana Vukres, 2b i Klara Kuštro, 3a) koji će također biti nagrađeni izletom.