Braavo naši!
Autor: Nevenka Lončar, 13. 6. 2013.

Kako saznajemo sa web stranice grada Đurđevca jučer su objavljeni rezultati s imenima dobitnika Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu za akademsku godinu 2012/2013, među kojima je čak četvero studenata iz Đurđevca. To su: Nikola Cik, student 4. godine povijesti i arhivistike Filozofskog fakulteta, Igor Bolteković Tkalec, student 5. godine Fakulteta strojarstva i brodogradnje, te Klara Jakelić i Kristina Peršić, studentice 4. godine Filozofskog fakulteta. Svi oni su naši bivši gimnazijalci, što ponosno želim naglasiti i čestitam im ovim putem u ime profesora naše škole i svoje osobno.

Nikola Cik student Filozofskog fakulteta, Rektorovu je nagradu dobio za rad koji najviše dotiče Đurđevac, naslova "Između pijeska i vode: prinosi ekohistoriji Đurđevca". Igor Bolteković Tkalec student Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Rektorovu je nagradu dobio za rad pod naslovom "Udaljeni nadzor vibracijskog stanja stroja", dok su Klara Jakelić i Kristina Peršić, također studentice Filozofskog fakulteta, dobitnice posebne Rektorove nagrade i to za sudjelovanje u projektu pod naslovom "100 godina Glembajevih". Svečana podjela nagrada zakazana je za četvrtak, 20. lipnja 2013., kad će i mlade đurđevačke perjanice među sveučilištarcima dobiti zaslužene Rektorove nagrade za svoj rad.