Stručni skup- Uloga odgojno-obrazovnih ustanova u prevenciji ovisnosti
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 4. 6. 2013.

Dana 7. lipnja 2013. godine (petak) s početkom u 10.30 sati u zgradi INA-e u Đurđevcu, Đure Basaričeka 38 (“Stari Kotar”) predviđeno je održavanje stručnog skupa za voditelje/voditeljice školskih preventivnih programa u osnovnim i srednjim školama te Učeničkom domu, ravnatelje, učitelje, nastavnike, stručne suradnike te članove/članice  Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga.

Stručni skup će započeti nastupom Djevojačkog zbora Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac pod vodstvom maestre Ivane Jaklin.

U okviru stručnog skupa predviđeno je:

1. Pozdravi i uvođenje u stručni skup- Darko Tot, dipl.soc.pedagog-pomoćnik ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje, Ivan Pal, prof.-zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije i predsjednik Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga, Jasna Horvat Vlahović, prof.- županijska koordinatorica ŠPP-a, Mihaela Patačko, prof.-županijska voditeljica ŠPP-a za osnovne škole, Viktorija Erjavec, soc.ped.-županijska voditeljica ŠPP-a za srednje škole

1. Predavanje i radionica na  temu “Razvoj i evaluacija programa prevencije ovisnosti za djecu i mlade”  koje/u će održati doc. dr. sc. Valentina Kranželić, pročelnica  Odsjeka za poremećaje u ponašanju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu.

1. Predavanje pod nazivom „Obiteljske posljedice alkoholizma” koje će održati Davor Bodor, psihijatar u Dnevnoj bolnici za alkoholizam psihijatrijske bolnice „ Sveti Ivan“ Zagreb.

Stručni skup  će se održati uz podršku Koprivničko-križevačke županije, suorganizator skupa je  Agencija za odgoj i obrazovanje, a domaćini članovi  Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga- Jasna Horvat Vlahović (županijska koordinatorica), Mihaela Patačko (županijska voditeljica ŠPP-a za OŠ) i Viktorija Erjavec (županijska voditeljica ŠPP-a za SŠ)  i Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac.

Sudionici će biti informirani o mogućnostima pripreme i provedbe preventivnih aktivnosti vezane za prevenciju ovisnosti i ulogu odgojno-obrazovnih ustanova u pripremi i provedbi školskih preventivnih programa.

Predviđeno je da stručni skup traje do 14.30 sati.