Radionica u sklopu projekta "Šafran"
Autor: Irena Tišljar, 2. 4. 2013.

Bijeli snježni pokrivač je svojom bjelinom i gustoćom snježnih pahuljica sakrio prekrasne žute šafrane koji su niknuli u našim vrtovima prkoseći hladnoći i nestalnosti ovotjednih vremenskih prilika. Stoga smo odlučili gimnazijski projekt "Šafran" oplemeniti radionicom izrade proljetnica- bijelih, ljubičastih i žutih šafrana. Udružili smo snage učenika koji sudjeluju u projektu "Šafran" i učeničke zadruge "Zajik" a radionicu je vodila učiteljica Lidija Šiptar iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje.

Učiteljica Lidija je naša dugogodišnja suradnica u projektu "Veliki i mali ekolozi". Dosada su naši veliki ekolozi odlazili na radionice u virovsku osnovnu školu a sada smo projekt nadopunili dolaskom naših dragih prijatelja iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje. Nadamo se nastavku suradnje na obostrano veselje i zadovoljstvo. U radionici izrade proljetnica su sudjelovale gimnazijske profesorice Marija Hodalić Peradin i Irena Tišljar koje su već nekoliko puta vodile ekoradionice u sklopu učeničke zadruge "Zajik".

Slijedeći korak u projektu "Šafran" je istraživanje povijesti židovskih obitelji u Đurđevcu i predstavljanje rezultata istraživanja i cjelokupnog projekta koji zajedno osmišljavaju voditeljica projekta "Šafran" Irena Tišljar i profesor povijesti i filozofije Miljenko Šestak.

Slike radionice izrade šafrana pogledajte na: