"The UK"-kviz o Ujedinjenom Kraljevstvu
Autor: Ljiljana Bogojević Plazek, 20. 3. 2013.

Dana, 15. ožujka 2013. u sklopu redovite nastave engleskog jezika 3.b razredni odjel je ugostio predstavnike učenika svih razrednih odjela naše gimnazije u učionici br. 14. treći sat prijepodnevnog turnusa.

Učenica Ana Lulić je sastavila i vrlo uspješno na engleskom jeziku vodila kviz znanja i zabavnih sadržaja pod naslovom „The UK“. Kviz je provjeravao znanje učenika iz mnogih sadržaja: zemljopisa, povijesti, znanosti, sporta, filmova, TV serija, glazbe,književnosti i simbola Ujedinjenog Kraljevstva. Svaki razred predstavljala su tri natjecatelja, a u komisiji za procjenu točnosti odgovora bili su učenici 3.b razreda. Pobijedila je ekipa 1.b razreda: Dana Seleš, Teo Jeftimov i Adrijan Bogojević. U potpunosti je postignut naš cilj: učenici su se natjecali, saznali ili ponovili neka znanja i pritom se dobro zabavili!

Budući da je sat organiziran kao jedna od aktivnosti koje provodi Stručno vijeće nastavnika jezične grupe predmeta naše gimnazije, satu su pored ravnateljice i pedagoginje bili nazočni i nastavnici stranih jezika. Organizatorica aktivnosti i mentorica učenici Ani Lulić bila je prof. Ljiljana Plazek-Bogojević.

Slike se nalaze u foto-galeriji.