Predavanje Nikole Cika na satu sociologije
Autor: Dušanka Vergić, 26. 2. 2013.

Nikola Cik,  student 4. godine povijesti i arhivistike Filozofskog fakulteta u Zagrebu, je u ponedjeljak 25. veljače 2013. godine održao dva predavanja i projekcije na satu  sociologije učenicima 3a i 3b razreda, na poziv svoje gimnazijske profesorice  Dušanke Vergić.

Predavanje je bilo o kućnim zadrugama u Đurđevcu od 17. do 19. stoljeća, iako se radi o povijesnom istraživanju i temi iz zavičajnosti Nikola se odlično uklopio u nastavnu cjelinu  obitelj koja je sastavni dio nastavnog plana i programa sociologije.

Budući da se radi o mladom istraživaču i zaljubljeniku u povijest, a posebno u povijest svoga kraja, nadam se da je to  početak suradnje.  Učenici i profesorica mu se zahvaljuju na zanimljivom i poučnom predavanju.