Humanitarna prodaja uradaka Udruge " Mali princ"
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 8. 2. 2013.

"Čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo." S.Exupery

Uoči Valentinova, 13.veljače u  prostoru srednjih škola Đurđevac , članovi Vijeća učenika Gimnazije Dr. I. Kranjčeva Đurđevac prodavali su kreativne uratke članova Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac, poznatije kao „Mali princ“.

Po simboličnim cijenama od 5-20 kn mogle su se kupiti slike od gipsa sa motivima srca i cvijeća, razne ukosnice i ogrlice, broševi, cvijeće u vazi (papirno), cvijetnjaci (kaširani) i uradci od keramike. Svi uradci su izrađeni na radionicama u Udruzi i zajednički su rad članova, roditelja, odgajatelja, volonterki i suradnika Udruge.

Kreativnost i raznolikost uradaka te svijest učenika i nastavnika da kupnjom uradaka potpomažu daljnji rad Udruge pokazalo se i ove godine kao hvalevrijedna akcija koja obogaćuje i senzibilizira mlade ljude.

Pohvaljujemo članove Vijeća učenika koji su svojom angažiranošću doprinijeli informiranosti učenika i uspješnoj prodaji.

" Rijetko nam se dogodi da nam se ukaže prilika za velika djela. Ali svijet je pun prilika za učiniti mala…“ ( Sally Koch)