Jesam li ja broj 12?
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 19. 12. 2011.

Uzevši u obzir veliku rizičnost  obolijevanja od hepatitisa B i C kod mladih, 16. prosinca 2011. održano je predavanje o prevenciji za učenike 1.razreda.

Udruga liječenih i oboljelih od hepatitisa „Hepatos-Koprivnica“ ukratko nam je ukazala koji postupci dovode do oboljenja od hepatitisa te koje posljedice  snađu oboljele. Učenike je iznenadio podatak da svaki 12 stanovnik Zemlje ima kronični hepatitis B ili C. Predavanje je bilo upotpunjeno kratkim scenskim prikazom kazališta mladih iz Splita. Priča je govorila o djevojci oboljeloj od hepatitisa te o njezinom životu prije i nakon spoznaje da boluje od vrlo opasne i teško izlječive bolesti. Priča se veoma dojmila učenicima jer je bila zanimljiva, šaljiva, zorna, a ujedno i vrlo poučna.

Ivana Kovačić, 1.b