Veliki i mali ekolozi u predbožićnoj ekoradionici
Autor: Irena Tišljar, 8. 12. 2011.

Sveti Nikola je 06. prosinca 2011. poslao naše gimnazijalce u posjet malim prijateljima iz  Osnovne škole profesora Franje Viktora Šignjara  Virje. Dočekali su nas kao svakog dragog prijatelja, radosno i veselo. Nakon pjesme i plesa koji su nam podarili mali četvrtaši, krenuli smo u izradu božićnih ukrasa.

Naših 16 gimnazijalaca, učiteljica Lidija Šiptar te profesorica Irena Tišljar zajedno su sa malim ekolozima voljno prionuli na rad te izrađivali anđelčiće od krep i kolaž papira.

Iznenađenje naše četvrte predbožićne radionice je gospođa Jasna Oman, baka naše gimnazijalke Lucije Rakitničan iz  2.b razreda, koja nas je sve zajedno poučila izrađivati prekrasne anđele od krep papira. Učiteljica Lidija i njezini simpatični desetogodišnjaci, polaznici likovne grupe su, nas velike, poučili kako možemo izraditi elegantne anđele za bor od kolaž papira uz malo mašte i strpljenja.

Budući da su nas baka Jasna, učiteljica Lidija i mali ekolozi naučili nešto novo, proslijedili smo im poklone koje je za njih ostavio Sveti Nikola. Sve napravljene ukrase ostavili smo malim prijateljima koji će naše eko anđele prodavati a prikupljeni novac donirati u dobrotvorne svrhe. Ponosni smo što smo potpomogli humanitarnoj božićnoj akciji naših malih prijatelja.

Sve smo na kraju zasladili kratkim, ali slatkim druženjem, obećavši na kraju daljnju međusobnu suradnju.

Slike naše uvijek zanimljive ekoradionice potražite u fotogaleriji škole.