Sv. Nikola, krampus i „Tajni prijatelj“
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 6. 12. 2011.

I ove godine su gimnazijski  Sv. Nikola, krampus i pomoćnici posjetili učenike u Područnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju (Bazijančevu) te u suradnji s Vijećem učenika naše škole započeli akciju „ Tajni prijatelj“.

Sv. Nikola, krampus i pomoćnici posjetili su male prijatelje u “Bazijančevoj”. Učenici su nas s nestrpljenjem  dočekali i izveli program koji su pripremili za Sv. Nikolu. Obećali su da će i dalje čistiti svoje čizmice i slušati odrasle. Posjetili smo i učenicu koja ima nastavu u kući kako bi i ona doživjela susret sa zaštitnikom djece.

Na inicijativu Vijeća učenika naše škole, svi  učenici u svojim razrednim odjelima  sudjeluju u  akciji “Tajni prijatelj”. Gimnazijski Sv. Nikola i krampus su posjetili sve razrede i učenici su izvukli svog tajnog prijatelja u razredu. Nitko ne smije znati tko je koga izvukao i tko je kome tajni prijatelj. Važno je da tajni prijatelj brine i posvećuje malo više pažnje toj osobi do kraja akcije. Za zajedničkom skupu učenici darivaju svog tajnog prijatelja nekom sitnicom.

Cilj akcije je razvijanje humanosti, razumijevanja, tolerancije i prijateljstva. Akcija traje od 6. do 23.prosinca. U akciju su uključeni i nastavnici naše škole.

U foto-galeriji se nalaze slike iz škole i kako su učenici doživjeli posjetu Sv. Nikole i krampusa.