Djevojački zbor u Samoboru
Autor: Ivana Jaklin, 25. 11. 2011.

Djevojački zbor Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac i Dječji zbor „Georgius“ posjetili  vlč. Ivana Cestara u župi Domaslovec – Samobor

U subotu, 19. studenog 2011. su đurđevački zborovi maestre Ivane Jaklin posjetili župu Domaslovec u gradu Samoboru  u kojoj službu župnika već treću godinu obavlja vlč. Ivan Cestar, inače rođeni đurđevčan koji je za svečenika zaređen 2004.godine.

Na poziv vlč. Ivana, 50-ak učenika Gimnazije i Glazbene škole Đurđevac  uputilo se najprije u centar Samobora  gdje su se nakon razgledavanja grada i samoborskih kremšnita uputili u župu Krista Kralja u Domaslovcu, koja je osnovana 2002.godine kao jedna od samoborskih župa koja trenutno broji oko 3000 vjernika.

Kako je te subote bio treći dan trodnevnice uoči blagdana župe, zborovi su pjevali tijekom Euharistijskog slavlja, a nakon mise održan je svečani koncert od 10-ak skladbi sakralno-koncertnog tipa. Prepuna crkva vjernika je radosna srca proživjela duhovnu obnovu, koja je završila zajedničkom skladbom Dajemo Ti slavu, a za đurđevačke pjevače je ovo bilo prekrasno iskustvo te dragi susret  s vlč. Ivanom Cestarom, njegovim  suradnicima i vjernicima.