" Kvaliteta života mladih- mišljenja, očekivanja, vrijednosti"
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 24. 11. 2011.

U srijedu, 16. studenoga u mjesecu borbe protiv ovisnosti ( 15.11.-15.12.) učenicima 2a i 2b  razreda  održano je interaktivno predavanje "Kvaliteta života mladih-očekivanja, mišljenja, vrijednosti“.

Radionicu u trajanju od 90 minuta su vodili članovi stručnog tima (psihologinja županijskog obiteljskog centra, djelatnik županijske policijske uprave  i  socijalna radnica Centra za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti).

Ciljevi radionice su bili:

• osvještavanje važnih ciljeva i načina njihovih ostvarivanja u kontekstu odgovornosti prema sebi i drugima ( voditeljica : Renata Glavica, psihologinja u obiteljskom centru)
  • osvještavanje problema ovisnosti kao neprihvatljivog načina zadovoljavanja želja i potreba ( voditeljica Nadica Puškaš, stručna suradnica u centru za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti)
  • informiranje o zakonskim posljedicama uporabe sredstava ovisnosti (voditelj: Robert Šarec, policijski službenik za prevenciju)

Učenici su na kraju radionice anonimno postavljali  pitanja. Imali su priliku dobiti odgovore od stručnih osoba koje se u svom svakodnevnom radu susreću s mladim ljudima koji su na neki način ugrozili zdravlje i život sebe i /ili drugih.

Učenicima su podijeljene brošure s važnim informacijama i kontakt brojevima.

Iz brošure izdvajamo:

U istraživanju života,

Traženju uzbuđenja i zabave,

Rješavanju problema:

BUDI SVOJ!

IMAJ SVOJ STVA!

MISLI SVOJOM GLAVOM!

ŽIVI SRETNO I KVALITETNO!