"Uravnotežimo se!"
Autor: Dušanka Vergić, 11. 11. 2011.

Dana 9.11. 2011. u sklopu nastave politike i gospodarstva  učenici 4a i 4b razreda prisustvovali su  predavanju „Uravnotežimo se!“.

Predavanje je održala gospođa Verica Rupčić ispred Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije.

To je doprinos  nacionalnoj kampanji „Promicanje uravnotežene zastupljenosti žena i muškaraca u Hrvatskom saboru“ koja se provodi uoči priprema za parlamentarne izbore.

Iako 52% izbornog tijela čine žene te postoje i zakonske odredbe o najmanje 40%-tnoj  zastupljenosti žena na izbornim listama za Hrvatski sabor, one nisu dovoljno zastupljene u tijelima koja donose odluke.

Učenici su se najviše zanimali za izbor najuzoritije seoske žene Hrvatske u kojem su predstavnice naše županije osvojile tu laskavu titulu i titulu prve pratilje.

Slike se nalaze u foto-galeriji.