TEKST MIHAELE CIK NA OMOTU ESPERANTSKE KNJIGE
Autor: Zdravko Seleš, 7. 7. 2011.

Mihaela Cik, mlada đurđevačka esperantistica, autorica je teksta kojim se na posljednjoj stranici predstavlja esperantski prijevod bengalske knjige "Damurov život".

Sabirući rezultate ovogodišnjeg rada učenika s kojima sam radio na različitim projektima, u školskom sam izvješću posebno spomenuo 4. Natjecanje u recitiranju "Prizivamo Frana" i činjenicu da je jedna od najboljih recitatorica Galovićevih pjesama Ema Ormanec sudjelovala i na Državnom Lidranu u Šibeniku.

Uz to, želim sa svima podijeliti i jednu manje poznatu činjenicu, odnosno pohvaliti se da sam mentor učenici čiji se tekst o knjizi bengalskog književnika Trailokyanatha Mukhopadhaya "Damurov život" našao na posljednjoj stranici esperantskog izdanja ove knjige ( "La vivo de Damoru"). Naime, Mihaela je sudjelovala na natječaju za prikaz knjige koja je s bengalskog prevedena na tri europska jezika preko esperantskog prijevoda, a u okviru projekta Saveza za esperanto hrvatske. Poslije izdanja na slovenskom, talijanskom i hrvatskom, knjiga je izdana i na esperantu, a predstavljena je sredinom mjeseca svibnja na 9. kongresu hrvatskih esperantista u Bjelovaru. Mihaela je svoj primjerak knjige primila na pozornici pred više od 150 esperantista iz  desetak zemalja.

Mentor: Zdravko Seleš, prof.