Djevojački zbor na međunarodnom natjecanju u Perinji
Autor: Nevenka Lončar, 21. 6. 2011.

Djevojački zbor Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac je na 4. Međunarodnom natjecanju muških i ženskih komornih ansambala Lipanjski zvuci koje se održalo u subotu, 18. Lipnja 2011.god. u Petrinji, u konkurenciji od 9 zborova umjetničke kategorije osvojio visoko srebro.

Djevojke su se rangirale na poziciju 4. mjesta odmah nakon vodećih ansambala hrvatskog zboraštva: Gradskog  zbora  Brodosplit (Split),  Cantus ante omnia  (Zagreb),  Panis angelicus  (Zagreb).

Voditeljica zbora prof. Ivana Jaklin je na svečanoj dodjeli priznanja tom prigodom od Hrvatske udruge zborovođa  dobila i strukovno nazivlje MAESTRA MENTORICA za ostvarene dosadašnje rezultate i uspjehe.

„  Na natjecanju Lipanjski zvuci sudjelujemo već treću godinu zaredom te nam je Petrinja uvijek veliki izazov  ali i užitak! U našoj kategoriji umjetničke glazbe  sudjeluju različiti profili zborova – od mladenačkih pa sve do ansambala s dugom tradicijom i s brojnim osvojenim nagradama – od kojih definitivno puno možemo naučiti te ih rado slušamo i uživamo u njihovim izvedbama.  Imamo prilike uz to čuti i folklorno pjevanje, po kojem je naša Hrvatska izuzetno bogata zemlja, a najviše su nas oduševile dalmatinske muške klape te nastup folklornog  ansambla  Ivan Goran Kovačić (Zagreb).

Dodjela nagrade Hrvatske udruge zborovođa za mentorstva, životna djela i počasna članstva su prestižne nagrade, te sam izuzetno sretna što struka prati i uvažava moj rad – zahvalna sam svim svojim zborovima:  najviše Djevojačkom zboru Gimnazije Đurđevac, no svakako i zborovima župe Bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici (Alojzijevci, Klapa Stepinac i Stepinčevci) te Dječjem zboru Georgius – Glazbene škole Đurđevac koji su me kroz sve ove godine zajedničkog rada formirali kao zborovođu.

Svakako ovo je još početak, jer smatram da našoj sredini još puno toga umjetničkog mogu i želim dati! "