Veslanje na Šoderici
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 30. 5. 2011.

U petak, 27. svibnja, zainteresirani učenici i nastavnici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac su posjetili jezero Šoderica. U šarenom sastavu od četrdesetak sudionika odlično smo se zabavili, naveslali te čak i okupali.

Okupili smo se u 12 sati ispred škole te smo se zajedno s profesoricom Irenom Tišljar, profesorom Tomislavom Ostojićem i pedagoginjom Jasnom Horvat Vlahović uputili prema Šoderici. Put prema Šoderici je bio veoma težak i iscrpljujući zbog vrućine, ali smo se razvedrili kad smo vidjeli Šodericu. Prošetali smo se obalom Šoderice do mjesta  na kojem su nas čekala dva gospodina iz Dravskog dokumentacijskog centra ( DDC).

Podijelili smo se u dvije grupe, jedna je grupa otišla zaigrali odbojku na pijesku  na obližnje igralište dok je druga grupa pripremala čamce kojima smo isplovili u malo krstarenje Šodericom. Svaka grupa je i veslala i igrala odbojku na pijesku, a jedna grupa je i potezala uže. Zasigurno najveće veselje je bilo kada smo primili vesla u svoje ruke, obukli prsluke te sjeli u čamce. Iako je trebalo vremena da uhvatimo ritam i zaplovimo ravno i sigurno svi smo uspjeli u tome. Zaploviti modro-zelenom Šodericom je svima bio veliki užitak i nezaboravno iskustvo koje smo upotpunili kupanjem u jednoj maloj skrivenoj plaži na obližnjem otočiću nasred Šoderice.

Najveći dokaz da nam je bilo zabavno i da su utisci odlični je da smo s voditeljima DDC-a dogovarali ponovni susret i ljetno ponavljanje naše avanture.

Matija Vršić, 1a

Slike s izleta se nalaze na web stranici www.ddc.hr