Proslavljen posljednji dan nastave
Autor: Nevenka Lončar, 18. 5. 2011.

Maturantice i maturanti 4a i 4b su se jučer svečano proslavili posljednji dan svojeg gimnazijskog obrazovanja. Nakon nekoliko posljednjih sati nastave potvrđen je njihov uspjeh na kraju nastavne godine na sjednicama razrednih vijeća ,na kojima su učenici i razrednice pred svim profesorima

ukratko predstavili svoje uspjehe i nastojanja u posljednje četiri godine. Izrečene su pohvale za odličan uspjeh i uzorno vladanje te su pohvaljeni učenici koji su sudjelovali na natjecanjima i smotrama te u mnogobrojnim školskim i sportskim aktivnostima.

Nakon sjednice su zajednički u crveno –bijelim majicama u koloni i uz zvižduke odšetali do Trga sv. Jurja u Đurđevcu gdje su ih dočekali građani grada, roditelji i profesori te svi učenici gimnazije.

Nakon kratkog obraćanja dožupana Darka Sobote, dogradonačelnice Marijane Markešić i ravnateljice Nevenke Lončar tekst o hrvatskom salonskom kolu pročitala je gimnazijalka Anja Senjan.

U veselom ritmu te uz bogatu koreografiju gimnazijalci su priredili lijep doživljaj svima nama. Sviđa nam se takav oproštaj! Hvala dragi maturanti – ostavili ste traga u našoj školi i našim srcima!