Akcija prebrojavanja kockavice
Autor: Irena Tišljar, 31. 3. 2011.

Kockavica (Fritillaria meleagris L.) je ugrožena biljna vrsta u Hrvatskoj. Uvrštena je u Crvenu knjigu vaskularne flore Hrvatske kao osjetljiva vrsta te je strogo zaštićena temeljem Zakona o zaštiti prirode. Staništa kockavice uglavnom predstavljaju vlažne livade, a rjeđe vlažne šikare i šume.

Pridružite se akciji prebrojavanja kockavice a svoja opažanja nam javite jer ćemo ih proslijediti u Državni zavod za zaštitu prirode.

Akcija započinje svake godine tijekom ožujka i travnja a škole i pojedinci uključeni u akciju, ispunjene obrasce sa terenskim podacima dostavljaju u DZZP.

Cilj akcije je praćenje stanja (monitoringa) kockavice prikupljanjem podataka o veličini njenih populacija prebrojavanjem jedinki na plohama određenih površina.

Podatke o mjestu pronalaska kockavice (ukoliko je moguće dobro je odrediti GPS koordinate) i broju jedinki, javite na adresu irena.tisljar49@gmail.com ili osobno kod Irene Tišljar, prof.

Zahvaljujemo na suradnji u svrhu zaštite podravske biološke raznolikosti.

Priloženi dokumenti:
kockavica.jpg (34.80 KB)