E-škola kemije - Seminar za učenike i nastavnike

U subotu 12.03.2011. održane su radionice kemije u bjelovarskoj gimnaziji. Iz naše škole sudjelovale su učenice 3.b, Nikolina Kovačev i Tea Ređep te profesorica Vanja Čučković-Makar.

Na radionicama su sudjelovali učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih  razreda gimnazije iz Bjelovara, Križevaca, Koprivnice i Đurđevca. Predavanja su nam održali doktori i asistenti s PMF-a  F. Topić, N. Judaš, P. Vrkljan i V. Stilinović. Teme radionica za treće razrede bile su Amfoternost (dr.sc. Vladimir Stilinović) te Trona i druge priče (Filip Topić). Predavanja su bila jako zanimljiva ali i komplicirana, radili smo razne pokuse a temelju kojih smo dolazili do zaključaka. Za kraj predavanja svi razredi su se okupili u laboratoriju gdje su nam N. Judaš, P. Vrkljan i V. Stilinović izvodili zanimljive pokuse kao što su promjena boja otopina pomoću indikatora te pokusa sa gumenim bombonima sa kalijevim kloratom koji ih uništi.

Tea Ređep, 3b

Slike se nalaze u foto galeriji.