"Opisujemo sustave" - rezultati natječaja
Autor: Irena Tišljar, 21. 2. 2011.

Zanimljivo natjecanje u organizaciji Hrvatskog interdisciplinarnog društva donijelo nam je novi uspijeh.

Učenice 1.b razreda, Ana Lulić i Renata Puhač  te njihova mentorica Irena Tišljar, prof., pozvane su na završnu prezentaciju  rada "Podravski biodizel". Završni susret bit će održan 5. ožujka 2011. godine u Gimnaziji Karlovac.

Na završnom susretu radovi se izlažu pred članovima povjerenstva i pozvanim drugim sudionicima.

U natjecanju se potiče uočavanje, opisivanje i razumijevanje sustava koji su dio naše okoline. Pritom se primijenjuju znanja iz prirodoslovlja, tehničkih i društveno-humanističkih područja koja su zastupljena u redovitom školskom programu.

Isti rad pod nazivom  "Biodiesel in Podravina" prihvaćen je za potrebe ekološkog natječaja "Volvo adventure".

Biodiesel in Podravina

U oba natjecanja  uspješno su sudjelovale Tihana Martinuš i Lucija Rakitničan s esejom "Biogorivo - gorivo budućnosti"  te Petra Markač i Bernarda Šimunic s esejom "Ljekovito bilje - skriveni darovi prirode".