Treba li u škole uvesti spolni odgoj učenika?
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 9. 2. 2011.

Članovi Vijeća učenika naše gimnazije pokrenuli su inicijativu kojom bi ispitali mišljenja učenika i nastavnika o uvođenju spolnog odgoja u škole.

Na posljednjoj sjednici Vijeća učenika raspravljalo se o važnosti i potrebi uvođenja spolnog odgoja u škole. Učenici su odlučili anketirati sve učenike i nastavnike te provesti debate u svim razrednim odjelima kako bi ispitali mišljenja i stavove  vezane uz provođenja spolnog odgoja u školama. Anketom i debatom će saznati koliko su učenici zainteresirani za spolni odgoj u školi, na koji način bi se predmet trebao predavati,  tko bi ga predavao, koja su očekivanja od predmeta  te na čemu bi se trebala bazirati nastava.

Voditelji debata u svim razrednim odjelima su zainteresirani  članovi Vijeća učenika.