Esperanto: Obilježen Zamenhov dan
Autor: Zdravko Seleš, 18. 12. 2009.

U đurđevačkoj gimnaziji prigodnim predavanjem obilježen je Zamenhofov dan - Zamenhofa tago - rođendan utemeljitelja međunarodnog jezika esperanta.

U đurđevačkoj je gimnaziji 16. prosinca 2009. (dan poslije) obilježen Zamenhofa tago - Zamenhofov dan - rođendan utemeljitelja međunarodnog jezika esperanta, Ludviga Lazara  Zamenhofa (1859-1917).

Voditelj tečaja prof. Zdravko Seleš predstavio  je svojim učenicama knjigu Davora Klobučara "Pet latica iz Osijeka", koja govori o počecima esperanta u Hrvatskoj, odnosno o prvim esperantistima u Hrvatskoj, koji se pojavljuju već u prvom adresaru iz 1889. (jezik se pojavio 1887. godine). To je, zapravo bila prigoda da se iz knjige pročita nekoliko članaka o samom Zamenhofu i počecima esperanta uopće, ali i sazna nekoliko zanimljivosti o pojavi esperanta u našoj zemlji.

Priloženi dokumenti:
DSCF0252.JPG (1.02 MB)