Obilježavanje 18. studenoga Dana Sjećanja na Vukovar
Autor: Dušanka Vergić, 19. 11. 2009.

Jučer su učenici naše škole sudjelovali u obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar. Na Trgu mladosti predstavnici razrednih odjela i Vijeća učenika u pratnji profesora zapalili su svijeće i sudjelovali u spomen akciji " I u mom gradu Vukovar svijetli".

Hrvatski sabor proglasio je 18. studenoga Danom sjećanja na Vukovar-kao spomen dan na tragediju cijelog jednog grada koji je patnju i herojsku obranu utkao u hrvatsku slobodu i neovisnost. Vukovar nije samo grad, on je simbol junaštva i žrtve. Od 17,30 do 18 sati učenici OŠ Grgura Karlovčana iz Đurđevca pripremili su prigodne recitacije.