Proslava Halloweena
Autor: Ana Huzjak, 2. 11. 2009.

U petak, 30.listopada, u okviru nastave dodatnog engleskog proslavili smo Halloween. Igrali smo razne igre, slušali prigodnu glazbu i još se bolje upoznali s američkom kulturom kao i jedni s drugima.

U petak, 30. listopada, na nastavi dodatnog engleskog proslavili smo američki praznik Halloween i tako se malo bolje upoznali s američkom kulturom. Noć vještica ili Halloween je noć uoči Svih svetih, a zapravo je skraćenica od "All Hallow's Eve" ili "Hallow Eve" (Sveta večer, noć uoči Svih svetih) i slavi se prije svega u Irskoj, SAD-u, Kanadi, Puerto Ricou, Australiji i Novom Zelandu. Kako su nam posvjedočile naše učenice, Sarah i Dorotea, Halloween je jedan od omiljenih praznika u SAD-u. U dva sata našeg druženja u "jezivoj" smo se atmosferi zabavljali igrajući razne prigodne igre poput "apple bobbing" (lovljenje jabuka ustima), "pass the apple" (prenošenje jabuke pomoću brade), "scary deaf telephone" i "killer". Sve smo začinili i neizostavnim slatkišima poput gumenih zmija, špageta i muffina.