Međunardni dan protiv laboratorijskog testiranja na životinjama
Autor: Irena Tišljar, 14. 10. 2009.

3.10. obilježava se Međunarodni dan protiv laboratorijskog testiranja na životinjama.

Životinjama se u toku eksperimenata zagrijavaju podloge na kojima stoje, lome kosti na komade bez anestezije i ostavljaju rane neprevijene da bi se izazvalo stanje psihološkog stresa, ostavljaju se od rođenja sa povezima preko očiju da bi se vršili testovi “obrnutog vida”, ubrizgavaju im se otrovne materije i izazivaju tumori, buše im se lubanje…Ovo je samo početak spisa o zlostavljanju životinja u eksperimentalne svrhe. Životinje se tretiraju kao objekti koji se žrtvuju sa pravom za dobrobit čoveka.

Danas, instituti i farmotološka industrija predstavljaju moderne žrtvene oltare na kojima svoje živote ostavljaju miševi, kunići, zamorci, hrčci, psi, mačke, majmuni, svinje, ovce, konji….Rezultati eksperimenata na životinjama često se ne mogu primijeniti na ljude jer lijekovi testirani na životinjama ne daju iste rezultate na ljudima.

Pitagora:„ Sve što čovjek učini životinjama vraća se nazad čoveku”.

Mahatma Gandi: „ Eksperimenti na životinjama su po mom mišljenju najteži zločin od svih zločina, kojim danas čovjek griješi protiv Boga i Stvaranja.“