Završena Erasmus + mobilnost učenika i nastavnika srednje škole IES Geneto iz španjolskog grada San Cristóbal de La Laguna
Autor: Irena Tišljar, 31. 3. 2023.

Uz red pjesme i red suza, u petak smo ispratili naše goste iz Španjolske koji su tijekom proteklog tjedna s našim učenicima provodili Erasmus aktivnosti na temu održivog razvoja. Aktivnosti su obuhvatile razne igre za upoznavanje, komunikacijske aktivnosti, prezentacije i kvizove na temu ekologije, održivog razvoja, bio-otpada, mikroplastike, izvora energije, posjet postrojenju za proizvodnju bioplina Matvej u Virju, učenje o crpljenju plina u našoj regiji te brojne aktivnosti kulturološkog karaktera poput kuhanja, pjevanja i posjeta povijesnom muzeju u Virovitici. Ovaj tjedan je bio bogat aktivnostima i druženjem te je dodao novu dimenziju učenju i poučavanju za naše učenike i nastavnike. #Erasmus program se još jednom pokazao kao najbolji okvir za širenje vidika, razvijanje komunikacijskih i socijalnih vještina, razvijanje empatije i razumijevanja drugih kultura te učenje na kreativan i zanimljiv način.