Radionica slikanja na svili!
Autor: Irena Tišljar, 4. 4. 2023.

Danas su učenice naše škole (Korina Jambrušić, Nera Tomrlin, Ella Brnić, Lana Stružan i Ivana Vincek) zajedno s profesoricama Petrom Bojovski Filipović i Mihaelom Osman sudjelovale na radionici oslikavanja svile. Mentorice su bile Anđelka Martinčić i Dragica Mlinjarić, članice Kluba žena Đurđevac i dugogodišnje majstorice oslikavanja svile. Radionica je održana u sklopu projekta Učeničke zadruge Zajik za koju su sredstva osigurana iz proračuna Grada Đurđevca, iz dijela potpora za poduzetništvo. Proizvodi Učeničke zadruge prodavat će se na lokalnim sajmovima, a glavni cilj je poticanje učenika na poduzetništvo i održivi razvoj.