Sudjelovanje Debatnog kluba naše gimnazije na Državnoj smotri!
Autor: Irena Tišljar, 11. 3. 2023.

Članovi Debatnog kluba Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac sudjelovali su na 17. Državnoj smotri simuliranih suđenja iz područja građanskog odgoja. Navedena smotra održana je 11. ožujka 2023. godine, u subotu. Sudske rasprave na državnoj smotri održane su u zgradi Kaznenog suda u Zagrebu. Ovogodišnji sudski predmet nosio je naslov Općinsko državno odvjetništvo protiv Stjepana Stipića. Odvjetnički tim tužitelja Gimnazije uspješno je predstavljao Općinsko državno odvjetništvo te su ostvarili pobjedu nad suparničkim timom. Odvjetnički tim branitelja Gimnazije nije dobio spor, međutim uspješno je branio optuženog Stjepana Stipića te su za to posebno pohvaljeni. Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac jedina je škola posebno pohvaljena na samom zatvaranju smotre za izvrstan rad tima vještakinja (Ema Patačko i Sara Kletuš). U radu debatnog kluba i pripremama za simulirano suđenje posebno se ističu učenici: Marija Magdalena Božo, Lana Bečaj, Lora Rukavina, Ema Gašparić, Petra Jančijev, Iris Švaco, Željko Zebec, Lara Vedriš, Matea Ščuka, Leon Šipek i Pina Talijan. Odvjetnički tim Gimnazije koristi ovu priliku kako bi se posebno zahvalio gospodinu Želimiru Hrvatiću na bezgraničnom strpljenju, nesebičnoj podršci i vrhunskoj profesionalnosti koju je prenio i na ovu mladu generaciju gimnazijalaca te je posebno zaslužan za naš sjajan nastup na smotri!