Erasmus+ projekt Školskog benda i Talijanskog jezika u talijanskom gradu Terniju
Autor: Irena Tišljar, 9. 2. 2023.

U okviru Erasmus+ projekta Školskog benda i Talijanskog jezika ovaj tjedan trinaestero učenika naše Gimnazije i jedan učenik Strukovne škole Đurđevac, koji je član benda, borave u gradu Terniju u Italiji, pod vodstvom profesorice Glazbene umjetnosti i voditeljice Školskog benda Ivane Senjan i profesorice Talijanskog jezika Kristine Košćuk. Učenici pohađaju redovnu nastavu na talijanskom jeziku u glazbenoj i jezičnoj gimnaziji Francesco Angeloni te tako usavršavaju i stječu nove glazbene i jezične kompetencije.

Kroz radionice i prezentacije na talijanskom jeziku naši učenici prezentiraju i promoviraju našu školu, grad, zemlju, tradicijsku glazbu, plesove i jezik te zajednički surađuju na uvježbavanju i snimanju talijanske i hrvatske pjesme pop i etno izričaja te renesansne skladbe talijanskog skladatelja Francesca Landinija. Također, naši učenici instrumenata i pjevanja pohađaju i satove individualne nastave te pripremaju zajednički završni koncert s talijanskim učenicima. Sedmoro učenika smješteno je kod talijanskih obitelji pa osim u školi znanje talijanskog jezika usavršavaju i u razgovoru sa svojim domaćinima. Slobodno vrijeme koriste za upoznavanje znamenitosti, a planiraju posjetiti i grad Spoleto te najviši slap u Europi, Cascata delle Marmore. U nedjelju prije dolaska u Terni posjetili su Rim u kojem su obišli najpoznatije znamenitosti i dijelove grada.
Želimo im sretan povratak kući obogaćen novim iskustvima!