Autor: Irena Tišljar, 29. 4. 2021.

Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac bila je domaćin državnog natjecanja iz filozofije i logike na kojem je nastupilo 67 učenika. Prvo mjesto na natjecanju iz filozofije podijelile su učenice Ivana Reljanović iz Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci te Lena Rajić iz V. gimnazije Zagreb. Prvo mjesto na natjecanju iz logike u A kategoriji za prirodoslovno-matematičke gimnazije osvojio je Lovre Pazinović iz III. Gimnazije Split, dok je u B kategoriji za opće gimnazije državni prvak Marko Vujnović iz Gimnazije Sisak. Đurđevačka Gimnazija sudionicima natjecanja predstavila je i znamenitosti Đurđevca pa je organiziran posjet utvrdi Stari grad, interpretacijskom centru, zoološkom vrt s njegovim najpoznatijim stanovnicima devama, geografsko-botaničkom rezervatu Đurđevački pijesci te novoizgrađenom hostelu i amfiteatru za školu u prirodi.