Započeo je 13.-ti gimnazijski EkoFoto natječaj!
Autor: Irena Tišljar, 14. 10. 2021.

"Vi vidite stvari i pitate zašto, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam zašto ne."
George Bernard Shaw
Naša misao vodilja u sada već tradicionalnom 13. EkoFoto natječaju! Cilj gimnazijskog EkoFoto natječaja je uočavanje i proučavanje posebnosti zavičaja s naglaskom na tradiciju, bogatu i zanimljivu povijest i prirodno-geografske karakteristike koje ostaju zabilježene u prolaznosti trenutka na našim eko fotografijama.

Najzanimljivije fotografije koristili smo u različite kreativno-edukativne svrhe.Ekofotografije smo tiskali na straničnike, platnene vrećice, postere i roll-up plakate, i na 12-lisne kalendare. Sudjelovali smo na foto natječajima eko tematike poput DM Green city natječaja i natječaja Srednje škole Delnice gdje su fotografije naših učenika osvojile nagrade i priznanja.
Ipak, najljepši i najvažniji ishod EkoFoto natječaja je aktivno provođenje slobodnog vremena u prirodi, učenje istraživanjem i otkrivanjem.
U prošloj školskoj godini unatoč mnogim preprekama, naši učenici su vrijedno slali zanimljive eko fotografije.
Odabrali smo 7 najboljih eko fotografija koje su obilježile 12. EkoFoto natječaj!
Možda vam posluže kao inspiracija!
Stoga i ove godine pozivamo sve kreativne gimnazijalce da se uključe u naš EkoFoto natječaj koji je započeo početkom listopada!
Svoje fotografije možete slati na mail irena.tisljar49@gmail.com !