Obilježili smo Tjedan cjeloživotnog učenja!
Autor: Irena Tišljar, 15. 10. 2021.

7. listopada 2021. godine naša je Gimnazija obilježila Tjedan cjeloživotnog učenja. Uvodno se okupljenima obratio ravnatelj Tomislav Ostojić, koji je ovom prilikom imao i ulogu predavača. Nastavnicima i učenicima održao je zanimljivo predavanje pod nazivom Mindest, upoznavši nas s funkcioniranjem našeg vlastitog uma. Profesorica kemije Zvjezdana Smes upoznala nas je s povijesti tetoviranja te kemijskim sastavnicama koje ulaze u tijelo sa svakom tetovažom. Profesorica biologije Irena Tišljar osvijestila nas je o prednostima zelene gradnje kuća i stanova, s naglaskom na zelene krovove predavanjem "Zelena gradnja i zeleni krovovi-sinergija ekologije i arhitekture". Profesorica engleskog jezika Ana Huzjak održala je u nastavku Tjedna cjeloživotnog učenja motivacijsko predavanje za učenike pod nazivom "Wanderlust-kako i zašto putovati", dok je za nastavnike održala radionicu "Erasmus akreditacija-put prema školi kakvu želimo".