DRŽAVNI LIDRANO U ĐURĐEVCU
Autor: Ana Huzjak, 29. 4. 2021.

U godini virtualnih natjecanja i smotri, u praznoj zgradi škole, bez publike i navijača, održala se ovogodišnja državna smotra Lidrano. Po prvi puta se državna smotra nije odvila na pozornici na jadranskoj obali već pred kamerama u matičnim školama pa se na taj način odvila i u našoj gimnaziji. Našu školu su uspješno predstavljali maturanti Ema Domović i Ivor Roštan pod mentorstvom profesora Zdravka Seleša i Ane Huzjak. Ema je krasnoslovila stihove pjesme Frana Galovića "Mojemu ocu", dok je Ivor izveo monolog iz djela Shermana Alexija "Apsolutno istinit dnevnik Indijanca na određeno vrijeme". Čestitamo!