Njemački jezik - uspješna provedba DSD I ispita
Autor: Silvija Domović, 31. 3. 2021.

U srijedu, 10. 3. održan je pisani dio ispita DSD I (razina A2/B1) kojem je pristupilo dvadesetak učenika naše škole, a pripremale su ih profesorice njemačkog jezika Silvija Domović i Lelija Štauber. Ispit se sastojao od tri dijela: čitanja i slušanja s razumijevanjem te pisanja sastavka, dok je usmeni dio ispita održan  od  25.-27.ožujka. Učenici su pokazali izvrsnu pripremljenost i motivaciju, a ispiti su poslani na vrednovanje u Njemačku, gdje će ih ocjenjivati stručni tim njemačkih profesora u ZfA ( Središnjem uredu za poučavanje njemačkog jezika u inozemstvu). Rezultate očekujemo u svibnju.  Svim pristupnicima želimo uspješno polaganje svih dijelova ispita, dobre rezultate  te stjecanje međunarodne DSD I diplome.

Uspjeh na županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika

17. 4. održano je županijsko natjecanje iz njemačkog jezika na kojem je sudjelovalo dvoje naših učenika drugog razreda, pri čemu su oboje ostvarili izvrstan rezultat.  Učenik 2.a razreda Željko Zebec osvojio je drugo, a učenica Ema Gašparić četvrto mjesto. Mentorica im je prof. Silvija Domović. Čestitamo im od srca i želimo im još puno zadovoljstva i dobrih postignuća u jezičnim izazovima koji slijede!