Naše profesorice dobitnice Povelje grada Đurđevca!
Autor: Irena Tišljar, 22. 3. 2021.

Iskrene čestitke našim profesoricama Ljiljani Plazek–Bogojević te Ivančici Sabolić koje su za dugogodišnji uspješan rad s mladima u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva u Đurđevcu, požrtvovnost, profesionalnost i entuzijazam dobile javno priznanje Povelja Grada Đurđevca.

Nastavnica Ljiljana Plazek-Bogojević, prof. mentor, profesorica engleskog jezika i književnosti te talijanskog jezika i krnjiževnosti svojim je dugogodišnjim radom u školi postigla izuzetne uspjehe koji pomažu u promociji i razvoju Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, grada Đurđevca i cijele Podravine, a u svojem profesionalnom radu obrazovala je više od 30 generacija od kojih je veliki broj slijedilo njen put u nastavi engleskog jezika.

Kao nastavnica koja ima veliko iskustvo i koja je uvijek spremna pomoći te tu pomoć daje na nesebičan način. Sudjeluje u razvoju mladih nastavnika kroz mentorstvo i kroz primjere dobre prakse kojima pokazuje kako treba izgledati dobro pripremljen nastavnik koji svoj posao obavlja na visokoj profesionalnoj razini. Sudjeluje u raznim projektima koji promoviraju toleranciju, obrazovanje i razvoj lokalne zajednice.

Nastavnica Ivančica Sabolić, prof. tjelesne i zdravstvene kulture kroz cjeloživotni rad u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva utkala je svoju energiju i požrtvovnost za učenike i nastavnike. Predano je radila na osvještavanju mladih i cijele zajednice u smjeru rada na fizičkom zdravlju kroz bavljenje sportom i tjelovježbom. Profesorica Sabolić razvila je ljubav za sportom u mnogim generacijama gimnazijalaca te s njima osvojila mnoga županijska natjecanja u različitim sportovima. U svojem radu u školi izgradila je preko 40 generacija.

Ponosni smo jer možemo zajedno raditi, poučavati i učiti uz naše profesorice Ljiljanu i Ivančicu.