Obilježili smo Svjetski dan ekologije
Autor: Irena Tišljar, 4. 3. 2021.

Svake godine 22. veljače obilježava se Svjetski dan ekologije. 1972. godine u Stockholmu je održana konferencija UN-a posvećena pitanjima ekološke krize i čovjekova okoliša, a razlog tome je apel kojim je znanstvena zajednica upozoravala godinu ranije na „zajedničku dotad neviđenu opasnost“. Zaključci konferencije UN-a iz 1972. sadržani su u Deklaraciji o načelima, te su u njoj napisana 26 načela odnosno iznesene mjere koje bi se morale poduzeti zbog zaštite čovjekovog okoliša. Ekološki odgoj i odgoj i obrazovanje za održivi razvoj najzanimljivije je provoditi na terenu u prekrasnoj prirodi. Povodom Svjetskog dana ekologije terensku nastavu iz biologije odradili su u sklopu nastave biologije učenici 1.b razreda u pratnji profesorice Irene Tišljar.