Gimnazijalci sudjelovali u akciji "Zasadi stablo ne budi panj"
Autor: Irena Tišljar, 15. 3. 2021.

Onaj tko sadi drvo, voli ne samo sebe, nego i druge." Engleska poslovica
Đurđevački gimnazijalci su i ove školske godine sudjelovali u Tjednu sadnje stabala u Hrvatskoj koja traje od 01. do 07.03. 2021. Cilj cjelokupne kampanje je podizanje ekološke svijesti o klimatskim promjenama, socijalna uključenost i promišljanje o tome kako vlastitim primjerom možemo djelovati na očuvanje okoliša. Sadnjom stabala ujedno razvijamo pozitivne emocije zbog boravka u prirodi pri čemu istovremeno preventivno djelujemo na psihofizičko zdravlje.

U akciji sadnje stabala sudjelovali su učenici 4.b razreda i njihove profesorice biologije i kemije Zvjezdana Smes i Irena Tišljar.te profeosrica njemačkog jezika i informatike Lelija Štauber s ciljem korelacije održivog razvoja u svakodnevnom životu prikazanom kroz nastavne sadržaje biologije, kemije i stranih jezika.