Otvorene renovirane učionica i nastavnički kabinet
Autor: Tomislav Ostojić, 12. 2. 2021.

11. veljače  je župan Koprivničko – križevačke županije Darko Koren, uz podršku pročelnice Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, sport i nacionalne manjine, Ane Mušlek i pročelnika Upravnog odjela za financije, proračun i javnu nabavu, Darka Masneca, otvorio renoviranu učionicu i nastavnički kabinet br. 12.

Naime, laboratorijski kabinet, je bio prijeko potreban za izvođenje nastave iz predmeta biologije, kemije i fizike, čiji kurikulumi zahtijevaju laboratorijski pristup i način rada. Osim laboratorijskog dijela, učionica ima i dio koji je prilagođen tradicionalnom pristupu nastavnom procesu.

Goste iz Županije su pozdravili, uz riječi zahvale, ravnatelji Tomislav Ostojić (Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva) i Darko Špoljar (Strukovna škola Đurđevac). Župan Darko Koren je na sastanku naglasio važnost suradnje dviju škola kao ključ uspjeha u ostvarivanju ciljeva razvoja, pohvalio je angažman oba ravnatelja u poboljšanju opremljenosti škola te podizanju obrazovnog standarda. I jedna i druga strana izrazile su želju za daljnjim ulaganjima u obrazovanje.

Ravnatelj Darko Špoljar je pokazao i dio škole koji će se prenamijeniti i dograditi za županijski Centar kompetentnosti tzv. CEKOM te solarni automobil koji su izradili učenici Strukovne škole za natjecanje.

Nakon otvorenja, sastanak se preselio u knjižnicu Strukovne škole gdje se dodatno raspravljalo o planovima za dogradnju gimnazijskog krila škole i budućim projektima.

Otvorenje kabineta i sastanak se održao uz pridržavanje epidemioloških mjera.