Škola govorništva u našoj Gimnaziji
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 28. 12. 2018.

Dana, 17.prosinca  2018. u Gimnaziji dr.Ivana Kranjčeva Đurđevac održano je predstavljanje Škole govorništva za zainteresirane učenike naše Gimnazije. Školu govorništva je predstavila, a ujedno će ju i voditi,  fonetičarka rehabilitatorica  s dugogodišnjim iskustvom vođenja govorničkih radionica Dijana Hodalić, predsjednica Studija za komunikaciju, slušanje, glas i govor DiFon d.o.o. iz Bjelovara. Jedan od bitnih ciljeva govorničkih radionica je razvijanje ispravnog i kreativnog mišljenja.

Trenutno je zainteresirano 20-tak učenika koji će subotom (od 26.siječnja) u popodnevnim satima pohađati govorničke radionice u trajanju od 20 sati. Tijekom predstavljanja Škole govorništva, voditeljica je upoznala učenike sa sadržajem  i temama kojima će se baviti tijekom radionica (govor, slušanje govora, logičke figure, profil publike, strah i trema, modalni izrazi, vježbe za glas i izgovor te javni nastup). Predviđeno je da polaznici nakon provedenih radionica predstave svoj javni nastup na određenu temu. Ovo je prilika učenicima da prošire svoja znanja i  govorničke vještine koje su važne za uspješan profesionalan i privatan život.