"Pro(iz)vedi mladost u kulturi“ - gimnazijalci i udruga BLOK
Autor: Nevenka Lončar, 26. 3. 2018.

U srijedu, 21. ožujka 2018.  godine u sklopu projekta „Pro(iz)vedi mladost u kulturi“ nosioci projekta Udruga BLOK – Lokalna baza za osvježavanje kulture iz Zagreba i  učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva posjetili su Galeriju naivne umjetnosti u Hlebinama. Posjet izložbi jedna je od aktivnosti koja će se održavati u našoj školi narednih tjedana.

Model suradnje Udruge BLOK  i Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva, projekt radnog naslova „Podravski motivi 2.0“ usmjeren je na razvijanje likovnog izričaja među mladima kroz izradu murala i graffiti umjetnosti. U suradnji s likovnim pedagogom i mladim likovnim umjetnicima zainteresirani učenici, polaznici radionice, u okvirnom periodu od dva mjeseca dobit će priliku istražiti vlastitu kreativnost i upoznati se s osnovama slikarskih tehnika. Zajednički će raditi na osmišljavanju kompozicije, motiva i naposljetku izrade murala koji će se realizirati na već odabranoj lokaciji u Đurđevcu. U vidu fotodokumentacije, projekt će biti predstavljen u Zagrebu i Križevcima.

Voditelji radionica: Antonija Bačić i Mario Miličić

Pedagozi i stručni suradnici: Ana Kutleša i Hrvoje Baltić