Obilježen Tjedan mozga u đurđevačkoj gimnaziji!
Autor: Irena Tišljar, 20. 3. 2018.

Svake godine od 12. do 18. ožujka 2018. obilježava se Tjedna mozga. Kampanja je poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, a njezin cilj je popularizacija znanja o funkcijama i istraživanjima mozga te neuroznanosti. Ove godine smo na satovima biologije odlučili pomnije istražiti tajne mozga i popularizirati važnost očuvanja psihofizičkog zdravlja.
Ponosni smo jer smo se i mi na kreativan način uključili u obilježavanje 17. Tjedna mozga.

Učenici svih razreda gimnazije izradili su zanimljive digitalne plakate, prezentacije, brošure i održali predavanja o tajnama mozga, epilepsiji, Alzheimerovoj i Parkinsonovoj bolesti, neurohormonima, depresiji, ljevorukosti, stresu te utjecaju sredstava ovisnosti na zdravlje mozga i pokazali da je istraživačko te iskustveno učenje izuzetno važno za  psihofizički razvoj pojedinca.

Slike